Umut D.

Umut D.

Powered by Jekyll & Github

Programlar

Özellikle çok sevdiğim C# programlama dilinde kah can sıkısına, kah hevesten, kah paslanmamaktan, kah ihtiyaçtan dolayı yazdığım gereksizin önde giden tuhaf programların listesi… İsteyen, ilgilenen arkadaşlar proje dosyalarını indirip kullanabilir, değiştirebilir, hatta yeniden yazıp satabilir. Hiç korkmayın. Hepsi, bana göre açık kaynağa en çok yakışan ve daha iyi niyetli olduğunu düşündüğüm, MIT Lisansı‘na sahip.

Yeni programlar peşinde koşarken, seneler önce yazdığım eski programları da unutmuyorum. Bazılarını, “eeee, bunla mı uğraşacağım be!” deyip fişini çekiyor, bazılarının ise kaynak kodlarını gözden geçirip yeni özellikler ekliyorum. Ayrıca, program sayfalarında görülen Arşiv ibaresi, programın sorunsuz çalıştığını, kodlarının nesneye yönelik programlama temelli yazıldığını ve (çok büyük ihtimalle) artık geliştirilmeyeceğini ifade etmekte. Çok hüzünlü değil mi :/

Ve son olarak, ben bu arayüz tasarımı işini sahiden beceremiyorum. Estetik sıfır. Sanırım bu nedenle tüm program arayüzleri düz ve 90’lar esintili.

Finans

Hesap

İnternet

Üretim

Verimlilik