Umut D.

Umut D.

Powered by Jekyll & Github

 • Programlar

 • rss-takip

  Wikipedia’ya göre RSS, “genellikle haber sağlayıcıları, bloglar ve podcastlar tarafından kullanılan, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan web sayfası bildirimcisi” olarak tanımlanmakta. Bu programsa, başta haber siteleri olmak üzere, RSS hizmeti sunan sitelerdeki haber başlıkları, içerik tarih ve linklerini istem yapmayı sağlıyor. Böylelikle kullanıcı, girmiş olduğu haber/web sitesindeki haberleri tek elden takip etme fırsatına kavuşuyor.

  RSS ile haber sitelerini takip mantığı, programın kendisi kadar basit. Örneğin 5 tane haber sitesine tek tek girerek korkunç haber bombardımanını farklı tarayıcı sekmelerinden takip etmektense, bu ve benzeri RSS istemcileri sayesinde, 5 farklı siteye düşen haberler tek elden görülebiliyor. Dolayısıyla kullanıcılar, ilgilerini çeken haberlere tıklayarak istedikleri siteye geçiş yapabiliyor.

  Açıkçası programa “belirli süre aralıklarında/otomatik istem yapma, arama-bulma, maksimum çekilecek haber sayısını ayarlama” gibi daha çok özellik ekleme planım vardı. Ancak programı yazarken, özellikle tasarım aşamasında çok sıkıldım. Kod yazmakta sorun yok da, tasarım konusundan sahiden nefret ediyorum. Neyse, bahsettiğim bu özellikleri ilerleyen versiyonlara bıraktığımı not düşeyim. Geleyim programın özelliklerine;

  • RSS’yi destekleyen haber vb. sitelerden son haberleri çekme,
  • Farklı kaynaktan gelen haberleri tarihe göre sıralı gösterme,
  • Hi-DPI ekranları destekleme.
  RSS Takip
  Versiyon Durum
  RSS Takip (Proje)
  Lisans
  Boyut: 92.9 KB Boyut: 117 KB
  Gereksinimler: .Net Framework 4.5 Gereksinimler: .Net Framework 4.5
  Platform: Microsoft Windows Programlama Dili: C#
  İndir: Link Proje: Link
  GitHub: Link